Twoje IP: 18.215.185.97
Znajdujesz się na stronie z oferta radiową.
Przejdź na stronę z ofertą światłowodową.
Infolinia: 58 678 76 02
Pon-Pt: 9:00-18:00, soboty: 9:00-15:00

Internet

Na terenie objętym zasięgiem firmy INTERKAR oferujemy stały, nowoczesny dostęp do Internetu.
Wszystkie nasze instalacje można podzielić na dwa typy (zgodnie z ilustracjami powyżej):
- z routerem LAN/WLAN,
- bez routera.

Jak dołączyć do naszej sieci:

 1. Pomiar sygnału.
  Aby zostać abonentem firmy Interkar Komputer-Serwis należy skontaktować się naszym biurem pod numerem telefonu (58) 678-76-02 bądź 501 067 192 oraz złożyć zamówienie. Po umówieniu się z naszym technikiem, dokonamy pomiarów jakości sygnału w miejscu instalacji. Jeżeli lokalizacja, w której Państwo mieszkają jest objęta zasięgiem naszej sieci to jesteśmy w stanie zainstalować Państwu usługę "Dostęp do internetu".
 2. Wyznaczenie miejsca montażu.
  Miejsce montażu anteny jest zależne od położenia komputera, siły sygnału oraz od wcześniejszego pomiaru. Od anteny do komputera bądź routera bezprzewodowego sygnał jest doprowadzany standardową skrętką sieciową. Zawsze staramy się zainstalować antenę jak najbliżej komputera bądź innego urządzenia sieciowego, tak aby kabel był jak najkrótszy. Anteny możemy instalować w różnych miejscach, na przykład na kominach, krokwiach od dachu, murze, słupkach od balkonu. Możemy również wykorzystywać istniejące uchwyty i maszty.
 3. Montaż anteny i kabla.
  Aby zaoszczędzić czas potrzebny na instalację, nasi technicy posiadają gotowe anteny razem z kablem oraz zarobioną wtyczką do komputera typu RJ-45. Instalacja rozpoczyna się od umocowania anteny. Najczęściej antena mocowania jest do istniejącego masztu antenowego, bądź do ściany na niewielkim uchwycie. W przypadku ściany ocieplonej styropianem istnieje możliwość umocowania uchwytu do krokwi, będź do ściany za pomocą specjalnych kołków do styropianu (jednak nie polecamy tej metody - uchwyt może po pewnym czasie wgnieść elewację). Nasi technicy mogą wprowadzić kabel do komputera przez ścianę boczną, okno lub otworem wentylacyjnym. W tym celu używają oni wierteł 12 mm. (ze względu na przekrój końcówki). Kabel mocowany jest do drewna na flopy, natomiast do ściany zewnętrznej za pomocą specjalnego kleju montażowego. Otwór z zewnątrz jest uszczelniony silikonem. Wewnątrz nie prowadzimy żadnych prac wykończeniowych, ułożenie i schowanie kabla pozostaje w gesti klienta.
 4. Umowa oraz płatności.
  Instalator spisze z Państwem umowę. Według naszych zasad klient płaci cenę instalacji + ilość pozostałego abonamentu do końca miesiąca na miejscu. W przypadku płatności na miejscu technicy wystawiają dokumenty KP, lub ustalają termin oraz wartość przelewu. Aby zgłosić chęć instalacji bądź dowiedzieć się szczegółów prosimy o kontakt pod numerem telefonu (58)678-76-02, (58)674-36-60 bądź 501 067 192 lub przez formularz znajdujący się tutaj.

 

Zobacz też: F.A.Q Najczęściej zadawane pytania


© 2021 INTERKAR
Infolinia: 58 678 76 02
Pon-Pt: 9:00-18:00, soboty: 9:00-15:00