Twoje IP: 18.215.185.97
Znajdujesz się na stronie z oferta radiową.
Przejdź na stronę z ofertą światłowodową.
Infolinia: 58 678 76 02
Pon-Pt: 9:00-18:00, soboty: 9:00-15:00

FAQ

Przed telefonem do nas warto poczynić kilka kroków, które, jeśli nie usuną usterki, to przynajmniej nakierują nas na to co jest jej powodem. Gdy zabraknie połączenia z siecią należy:

- Spokojnie poczekać około godziny, szczególnie gdy nasz nadajnik nie jest widoczny przez karte radiową – być może nastąpiła awaria po naszej stronie i potrzebne jest nieco czasu dla nas aby ją usunąć.
- Sprawdzić kabel prowadzący do anteny – prozaicznym powodem jest zahaczenie czymś i wyrwanie kabla z karty.
- Sprawdzić czy połączenie sieciowe jest aktywne – wchodzimy kolejno START/PANEL STEROWANIA/POŁĄCZENIA SIECIOWE I INTERNETOWE/POŁĄCZENIA SIECIOWE i kontrolujemy czy połączenie radiowe nie jest przypadkiem wyłączone. (wówczas ikona połączenia jest koloru szarego).
- Skontrolować wpisy przy konfiguracji połączenia sieciowego. Klikamy połączenie radiowe prawym przyciskiem myszy i wybieramy WŁAŚCIWOŚCI następnie sprawdzamy czy wpisy zgadzają się z tymi w protokole instalacyjnym który otrzymali Państwo przy instalacji (UWAGA: tylko klienci korzystający z karty radiowej na 2,4GHz i pozostali, którzy łączą się z Internetem ręcznie).
- Jeśli korzystają Państwo z urządzenia zamontowanego na zewnątrz, podłączone z komputerem szarym kablem (skrętką) z przeźroczystą wtyczką, proszę odnaleźć zasilacz anteny i wyłączyć go na około 5s z zasilania, po czym włączyć ponownie i odczekać około 3 minut na połączenie się urządzenia z nadajnikiem. Czasem zdarza się, że urządzenie się zawiesi i dzięki temu zabiegowi powinno zacząć pracować poprawnie.
- Jeśli wszystko zawiodło i nie ma w dalszym ciągu internetu, prosimy o kontakt z nami na numer naszej infolinii 501-067-192 a jeśli nie rozwiążemy sprawy telefonicznie to umówimy się na wizytę u Państwa w celu rozwiązania problemu.


© 2021 INTERKAR
Infolinia: 58 678 76 02
Pon-Pt: 9:00-18:00, soboty: 9:00-15:00